Vitrāža

Šis noteikti ir viens no mūsu organizācijas ilgākajiem un vērienīgākajiem darbiem. Pēc piecu gadu intensīva arhitektu, mākslinieku, inženieru un citu tehnisko meistaru darba Rīgas Domā sestdien, atklājām pasaules baznīcu arhitektūrā vēl nebijušu mākslas darbu – unikālu vitrāžu "Ar degsmi par brīvu Latviju", kas veltīta vienam no Latvijas brīvvalsts vēstures nozīmīgākajiem notikumiem – barikāžu laikam.

Autori: Krišs Zilgalvis, Dzintars Zilgalvis.

Foto: Kaspars Filips Dobrovoļskis

Zīmējumu opera

Šī gada pirmajā nedēļā, 7. janvārī notika pirmā Vara Klausītāja režisētā izrāde “Dāsnumātika”, kas Rīgas Doma kapitula zālē norisinājās sadarbībā ar projektu “Mans Doms”.Izrādē Čārlza Dikensa populārā stāsta “Ziemassvētku dziesma” darbība ir pārcelta uz garu un enģeļu skolu, kurā audzēkņu mācību materiāls ir cilvēks, un šoreiz tas ir skopais banķieris Druvis. Izrādes laikā Druvim jātiek galā ar dažādiem pārbaudījumiem, lai kļūtu par dāsnāku un labāku cilvēku.

Foto: Mārtiņš Stepanovičs

Instrumenti nakts koncerts

Grupas Instrumenti noslēdzošais nakts koncerts Rīgas Domā, kas bija īpašs veltījums jaunajai Rīgas Doma vitrāžai "Ar degsmi par brīvu Latviju".

Foto: Kaspars Filips Dobrovoļskis

Voldemāra Johansona

Līdz 21. oktobrim Rīgas Doma dārza galerijā apskatāma Voldemāra Johansona (1980) skaņas skulptūra „Op.39” no cikla „Stāvvilnis”. Dārzā izkārtotas tērauda stabules ķekariem līdzīgās skulpturālās kompozīcijās, kas ar elektroniskās vadības un gaisa palīdzību izplata telpā zemas toņkārtas skaņas. „Stāvvilnis” ir mākslinieka cieņas apliecinājums Rietumu mūzikas tradīcijas dižākajam instrumentam – ērģelēm, kuras spilgts 19. gadsimta dižparaugs ieskandina arī Rīgas Doma velves.


Foto: Marco Berardi

2014. gada 6. septembrī plkst 21:00 Rīgas Domā ar vērienīgu "Dzejkoncertu" atklāja Dzejas dienas, kurā piedalījās latviešu mūzikas grupa "Sigma" (sastāvā: Jānis Ozoliņš - balss, taustiņinstrumenti; Kaspars Lastovskis - bass; Uģis Eihvalds - sitamie instrumenti) un septiņi ievērojamākie mūsdienu latviešu dzejnieki: Inese Zandere, Kārlis Vērdiņš, Inga Gaile, Uldis Bērziņš, Anna Auziņa, Arvis Viguls un Artis Ostups.

Foto: Kaspars Filips Dobrovoļskis

Kino lektorijs

Atskats uz pirmo augusta kinolektoriju, ko vadījā Viktors Freibergs.

Foto: Artūrs Jasinskis

Lauras Feldbergas izstāde

Lauras Feldbergas vides objekta "Spārni" atklāšana.


Foto: Kaspars Filips Dobrovoļskis

Šogad 2ANNAS veidotās programmas Doma dārza kino vakariem 2014. gada jūlijā ietvaros varēja redzēt gan jaunas, gan senākas īsfilmas, kuru nozīme laika gaitā ir ievērojami pieaugusi. Eksperimenti, jaunu formu meklējumi un jau pārbaudītu metožu izmantošana jaunos veidos.

Foto: Ģirts Raģelis

Martas Ģībietes izstāde

Martas Ģībietes izstādes Atspulgs atklāšana.

Foto: Ģirts Raģelis

12. jūnijā Rīgas Doma dārzā notika horeogrāfu Dmitrija Gaitjukeviča (Latvija) un Jukio Suzuki (Japāna) deju performances, ko organizē projekts „Mans Doms” sadarbībā ar starptautisko laikmetīgās dejas festivālu „Laiks dejot 2014”. Rīgas Doma dārzā deju performances notika jau trešo vasaru.

Foto: Artūrs Jasinskis

Jaunās vitrāžas prezentācijas pasākums IV 2014 - Rīgas Doma jaunās vitrāžas prezentācijas pasākums IV 2014

Valsts svētku priekšvakarā dizaina, arhitektūras, stikla mākslas nozares profesionāļiem bija iespēja uzklausīt Rīgas Doma jaunās vitrāžas autoru Krišu Zilgalvi, “AM Studio” vadošo mākslinieci Andu Munkevicu, “Vincents arhitektūra” pārstāvi Lauru Meiju, bet kā īpašie viesi tika sagaidīti starptautiski atzītās angļu inženierijas kompānijas “ARUP” gaismas eksperti Melissa Mak un Giulioandrea Antonutto. Pasākumu vadīja žurnālists Edgars Raginsksi.

Jaunās Rīgas Doma vitrāžas paraugs apceļo Latviju I 2014

Visu janvāra mēnesi, pieminot barikāžu notikumus, biedrības „Ascendum” organizētās kustības "Mans Doms" vēstnieki un jaunās Rīgas Doma vitrāžas autors tikās ar barikāžu dalībniekiem Valmierā, Limbažos, Talsos, Liepājā, Jelgavā, Bauskā, Rēzeknē un Jēkabpilī.
Kustība "Mans Doms" organizēja tūri dažādos Latvijas novados, lai kopīgi gan ar barikāžu dalībniekiem, gan jauniešiem, kam nav tiešu atmiņu par Atmodas laiku, vienotos atmiņās par 1991. gada barikāžu notikumiem.

Foto: Latgales Kultūrvēsturas muzejs. Autors -Aleksandrs Bondarenko

Peter Broderick koncerts III 2014

2014. gada 18. martā Rīgas Domā notika biedrības „Ascendum” atbalstītā projekta „Mans Doms” organizētais Pītera Broderika (Peter Broderick) koncerts, piedaloties „Sinfonietta Rīga” stīgu kvartetam un Emīla Dārziņa jauktajam korim. Visi ienākumi no nopirktajām koncerta biļetēm tika novirzīti Rīgas Doma jaunās vitrāžas „Ar degsmi par brīvu Latviju” izveidei.

Foto: Ģirts Raģelis

koncerts

2013. gada 7. decembrī plkst. 19:00 Rīgas Domu ziemas noskaņās ietērpa Latvijas Nacionālo bruņoto spēku orķestris diriģenta Gunta Kumačeva vadībā un elektroniskās mūzikas mākslinieks ELVI. Koncertā, apvienojot jaunus skaņas eksperimentus un tradicionālas svētku melodijas, klausītājiem bija iespēja dzirdēt pūšamo un sitamo instrumentu skanējumu, kas mijiedarbojās ar elektroniskās mūzikas eksperimentālajām ainavām un vokālu. Koncerta skanējumu papildināja Studenšu Prezidiju Konventa koris diriģentes Daces Bites vadībā, kā arī solisti Marlēna Keine (soprāns) un Arvīds Keinis (bass).

Foto: Kaspars Kursišs

Birutas Ozoliņas un DJ Monsta koncerts X 2013

Aicinot ziedot Rīgas Doma jaunajai vitrāžai, Mans Doms koncertcikla ietvaros katedrālē uzstājās Biruta Ozoliņa un Dj Monsta kopā ar kontrabasistu Toms Poišu un perkusiu meistaru Miku Čavartu.

Foto: Inese Kalniņa.

Rīgas Doma dārzs. Ērika Ešenvalda un Olgas Žitluhinas projekts „Saules taka” un horeogrāfa Krišjāņa Santa laikmetīgās dejas un mūzikas performance „Ornaments. Krusteni, lecami”.
Foto: Aivis Ilsters.

Jau otro gadu Mans Doms piedalījās pasākuma Doms bērniem organizēšanā, kopā ar Rīgas Doma draudzi, daudziem draugiem un atbalstītājiem. Arī šogad Rīgas Doms durvis plaši atvēra dažāda vecuma bērniem, kas atrada katrs savu interesi vairāk kā 20 radošajās darbnīcās.

Foto: Inese Kalniņa.

Rīgas Doma dārzā jau otro gadu notika vasaras kino vakari, kuros šajā reizē tika izrādītas Latvijas jauno režisoru, LKA absolventu autorfilmas, kā arī divas vecākas, atzītas dokumentālās filmas. Četros ceturtdienas vakaros - 18. jūlijā, 25. jūlijā, 1. augustā un 8. augustā - kopumā tika izrādītas deviņas latviešu autorfilmas, kas tematiski sakārtotas vairākos filmu blokos.

Foto: Inese Kalniņa.

Ekspozīcija

No 14. jūlija līdz 8. augustam Doma dārzā bija iespēja klātienē novērtēt Latvijas instalāciju "Iekšējā brīvība. Rīgas iela Venēcijā", kas 2012.gada vasarā tika izrādīta Venēcijas biennāles 13. Starptautiskajā arhitektūras izstādē. Sadarbībā ar sabiedrisko kustību "Mans Doms", kuratores Ievas Kalniņas, kā arī ekspozīcijas autoru - arhitektes Līgas Apines un radošās apvienības "Other Side Studio" (Helvijs Savickis, Edgars Rožkalns, Kristaps Kleinbergs, Austra Stupele, Aksels Bruks) kopdarbs atgriezās Rīgā.

Foto: Inese Kalniņa.

Evelīnas Deičmanes izstāde

Ar Evelīnas Deičmanes izstādi "Lidijas dārzs" atklājām Rīgas Doma dārza galerijas vasaras sezonu. Foto: Inese Kalniņa.

Latvian Voices

Foto: Kaspars Filips Dobrovoļskis.

Kaspara Zemīša

Foto: Kaspars Filips Dobrovoļskis.

Žurnāla "Pastaiga" foto sesija Rīgas Domā stāstam par projektu Mans Doms. Tēls - "Ascendum" valdes locekle Eva Ikstena - Strapcāne. Fotogrāfe - Aiga Rēdmane

JĒKABA NĪMAŅA KONCERTS RĪGAS DOMĀ III 2013

Komponista Jēkaba Nīmaņa koncerts Rīgas Domā. Viesmākslinieki - fonogrāfs Maksims Šenteļevs, pianists Uģis Krišjānis, Swedbank koris Artūra Ancāna vadībā

SUS DUNGO

Muzikālās apvienības Sus Dungo koncerts Rīgas Domā. Viesmākslinieki Goran Gora un Anete Kozlovska.

Ziemassvētku labdarības koncerts "Doma baltās domas", 09.12.2012.; Foto: Kaspars Filips Dobrovoļskis

Anete. Koncerts

Anete. Koncerts "Tik daudz", 30.11.2012.; Foto: Kaspars Filips Dobrovoļskis

 Andas Lāces izstāde

 

Andas Lāces izstāde LOVE Rīgas Doma dārza galerijā. Foto: Ivo Blūms

Artura Bērziņa izstāde

Artura Bērziņa izstāde "Bez nosaukuma (Veltītais laiks)" Rīgas Doma dārza galerijā; Foto: Kaspars Dobrovoļskis /20.08.2012./

Kino vakari Doma dārzā VII 2012

Mans Doms kino vakari Rīgas Doma dārzā. Foto: Kaspars Filips Dobrovoļskis

Laikmetīgās dejas festivāls "Laiks Dejot" Rīgas Doma dārzā

Brigita Zelča

Brigitas Zelčas izstāde "Kustiba/Migracija"

Koncerts

Atmodas laikam veltīts koncerts "Ar Domu par rītdienu"; Foto: Kaspars Filips Dobrovoļskis

Magone Šarkovska

Magones Šarkovskas izstāde "Laika darzs" Rīgas Doma dārza galerijā; Foto: Kaspars Filips Dobrovoļskis

Goran Gora koncerts

Goran Gora koncerts Hold Me Close When It Comes, Rīgas Domā; Foto: Nils Vilnis

Clear Challenge XII 2011

Pirmā vieta konkursā Clear Challenge

Mans Doms atklāšanas preses konference, 2012. gada 26. janvāris; Foto: Kaspars Upītis

 
Powered by Phoca Gallery
 

twitter

Seko mums twitter »