Māksla

teksts maksla

Sabiedriskās kustības "Mans Doms"

GALERIJAS VĒSTNIEKS

mākslinieks Māris Subačs

Māris Subačs

 

 

 

 

Viena no Rīgas Doma interjera dominantēm ir vitrāžas. Vitrāžas Rīgas Doma gotiskajās logailēs ir uzstādītas 19. gadsimta beigās, kad Vēstures un senatnes pētītāju biedrības Doma būvniecības nodaļa 1885. gada uzsāka Rīgas Doma atjaunošanas darbus. Vitrāžas izpildītas visaugstākajā profesionālajā līmenī, veiksmīgi izvēlētas toņu gammas un tehnika, tās lieliski iekļaujas Doma interjerā, kļūdamas par interjera neatņemamo sastāvdaļu.

Dienvidu puses vitrāžas kādreiz bija attēlota Jēzus Kristus dzīve, taču šīs vitrāžas tika pazaudētas otrā pasaules kara laikā, bet Ziemeļu puses vitrāžas ir attēloti būtiski notikumi Rīgas Doma un Rīgas pilsētas vēsturē – Katedrāles pamatakmens likšana, ticības brīvības pasludināšana 1525. gadā.

 

aaaxla

2012. gadā "Mans Doms" Rīgas Doma dārza galerijā tika aizsākts izstāžu cikls "Māksla Domā" , kura ietvaros katru mēnesi tiek organizētas laikmetīgās mākslas izstādes. "Māksla Domā" izstādēs piedalās jau atpazīstami jaunie mākslinieki, kuri darbojas dažādās radošajās tehnikās – fotogrāfijā, glezniecībā, grafikā, tēlniecībā,nstalācijās, tekstilā, metāldizainā, multimedijos un performancēs, kā arī plašākai sabiedrībai vēl nezināmi mākslinieki. Ar šo izstāžu ciklu tiek atklāta jauna, atvērtā tipa brīvdabas mākslas galerija elitārajā Rīgas Doma dārzā, kura vide un konkrētās sezonas dabas apstākļi būs daļa no mākslas darbu radīšanas nosacījumiem un elementiem.

Izstāžu cikla "Māksla Domā" mērķis ir saliedēt Rīgas Doma baznīcu ar moderno sabiedrību, ļaujot ieraudzīt baznīcu pavisam jaunā, netradicionālā gaismā - kā laikmetīgu un aktuālu vērtību kopumu, kas nozīmīgas ir ne tikai kristiešiem, bet ikvienam sabiedrības pārstāvim. Tāpat "Māksla Domā" darbosies kā medijs, kas atklās sabiedrībai jaunas populāru mākslinieku radošo izpausmju formas, kā arī iepazīstinās ar jaunajiem māksliniekiem, kas vēl tikai meklē savu ceļu mākslas pasaulē. Izstādes tiks veidotas ar projekta "Mans Doms" finansiālu atbalstu. un izstāžu vienojošais elements būs māksla, kas veicina veselīgas sabiedrības pamatvērtību aktualizēšanu. Līdz šim Rīgas Doma dārza galerijā personālizstādes ir veidojuši Nils Vilnis, Magone Šarkovska, Brigita Zelča, Arturs Bērziņš, Anda Lāce un citi.

Ieeja Rīgas Domā un Doma dārzā 3 EUR, studentiem un pensionāriem 1 EUR, bērniem līdz 10 gadi bez maksas.

No 2014. gada 21. septembra līdz 21. oktobrim Voldemāra Johansona skaņas skulptūra "Op. 39". Darba izteikti fizikālās un vienkāršās skaņas izstarošanas veids klausītājam ļauj nepastarpināti piedzīvot dažādus specifiskus akustiskus efektus - skaņas viļņu amplitūdas modulācijas vai interferences.


2014. gada 18. augusts līdz 14. septembris. Lauras Feldbergas izstāde "Spārni". Mākslinieces vides objekti var tikt raksturoti kā poētiski saskarsmes punkti jeb dialogi starp materiālajām struktūrām un cilvēka emocionālo pasauli.


No 2014. gada 8. jūlija līdz 3. augustam Martas Ģībietes izstāde "Atspulgs". "Man patīk vērot kā mākoņi pārvietojas peļķu atspulgos, kā ielas gaismas atspīd, kā tur dzīvo otrādā pasaule."

Līdz 2013. gada 24. novembrim būs iespēja apskatīt mākslinieka Kristapa Ģelža multimediālo mākslas objektu “Kancele”, kas tapis sadarbojoties ar komponistu Ģirtu Bišu.

 

No 2013. gada 14. jūlija līdz 8. augustam Rīgas iedzīvotājiem un viesiem būs iespēja klātienē novērtēt Latvijas instalāciju "Iekšējā brīvība. Rīgas iela Venēcijā".

Foto organizetaju arhivs2

 

No 2013. gada 10. līdz 27. jūnijam Rīgas Doma dārza galerijā būs apskatāma Evelīnas Deičmanes personālizstāde "Lidijas dārzs".943597 424583140972174 2014359516 n

 

No 2012. gada 5. oktobra līdz 11. novembrim bija skatāma Andas Lāces lielformāta porcelāna figūru izstāde "Love".

IMG 6157

 

No 2012. gada 12. augusta līdz 12. septembrim notika Artūra Bērziņa izstāde "Bez nosaukuma (Veltītais laiks)".

IMG 5221

 

No 2012. gada 7. jūnija līdz 8. jūlijam norisinājās mākslinieces Brigitas Zelčas izstāde "Kustība. Migrācija".

Izs 4814

No 2012. gada 9. maija līdz 3. jūnijam bija skatām mākslinieces Magones Šarkovskas instalācija "Laika dārzs".

IMG 3344

2012. gada 20. martā notika Rīgas Doma dārza galerijas un izstāžu cikla atklāšana. No 20. marta līdz 16. aprīlim norisinājās fotogrāfa Nila Viļņa personālizstāde "Acis plati aizvērtas".

nilsvilnis

 

twitter

Seko mums twitter »

arDomuSirdi